Ja må jag leva
Födelsedagsmorgonen började fantastiskt med JORDGUBBSTÅRTA!! Vännerna Sven o Marietta förstås som morgonuppvaktade med kaffe tårta blommor och paket. Man kan bli tårögd för mindre! Leo och Husse gratulerade med presentkort på helikoterlyft, övernattning och fiske på fjället vid lämpligt tilfälle. Verkligen något att se fram emot. Födelsedagspussen var inte helt fel den heller:) Varken från Leo eller från husse. Kärleksfulla systerpaket, telefonsamtal från nära och kära och alla fina grattis här och på FB gör att man bli ödmjukt glad, stark och känner tacksamhet och glädje för livet och för alla fantastiska människor i sin omgivning. Bäst av allt ändå var beskedet att lilla mamma kryat på sig efter några jobbiga sjukdagar. Lilla mor...... man skulle allt bra gärna ha velat vara en fluga i taket på gamla BB i förlossningssängen till höger innanför dörren den här sommarkvällen ca kl 21 och fått skåda det där lilla färska knytet som så småningom blev en glad och rätt lagom tjock tant i sina bästa år. Ha det så fint alla vänner denna vackra dag.


Gunnel
8 Kommentarer
+ Skriv kommentarFyll i fälten för att lämna en kommentar
Alla kommentarer som skrivs måste godkännas av ägaren till bloggen innan de publiceras.
Birgit o Bertil säger:
Stort grattis på födelsedagen!
Birgit o Bertil
Friday 22 June 2012 klockan 18:21
Gunnel Forsberg svarar:
Man bugar och tackar!!
Tuesday 26 June 2012 klockan 09:07
annkristin säger:
Grattis på födelsedagen!
också :) härligt att fylla år i juni och som du på självaste midsommarafton :) själv fyllde jag den 14.e och tycker juni överhuvudtaget är en av dom allra finaste månaderna!
kram Annkristin.
Friday 22 June 2012 klockan 13:19
Gunnel Forsberg svarar:
Ja jag älskar också juni. Försöker njuta av varje dag och önskar att tiden inte skulle rusa iväg så fort. Ha en fin sommar och grattis i efterskott!!
Tuesday 26 June 2012 klockan 09:07
Maria Skiddi säger:
Grattis Gunnel!
http://www.orkutscrap4u.com/app/webroot/scrap/roses/0001_roses.gif
Friday 22 June 2012 klockan 12:53
Gunnel Forsberg svarar:
Du är väl för rar! Tack! Kram och glad sommar!!
Tuesday 26 June 2012 klockan 09:06
Camilla Heyl säger:
Grattis Gunnel på din födelsedag
/
Camilla
Friday 22 June 2012 klockan 12:39
Gunnel Forsberg svarar:
Tack rara fina Camilla! Hoppas ni får en underbar sommar och att din trädgård blir riktigt fin!
Tuesday 26 June 2012 klockan 09:05
Skriv kommentar