Lillabloggen

Namn: William M. Spetz
Ålder: 13, i sinnet 8
Intressen: Göra filmer, krönikera, DVD-boxar, blogga, umgås, skratta...
Favoritserier: Desperate Housewives, Two and a half men, Christine, Vänner...
Mat jag gärna äter: Pannkakor, stark mat som thai, kinamat, kyckling, hamburgare...
Dröm: Att bo i USA, jobba inom film eller journalistik, vara runt dem jag älskar och bryr mig om.

Varför bloggar jag? 
Det är ett bra sätt att uttrycka sig själv, jag gillar att skriva och självklart för att det finns dom som läser och uppskattar det.

Vill ru me nåt eller?!
williamspetz@live.se

Jag har börjat längta till Högstadiet

Hejj!
Jag börjar mer och mer längta upp till högstadiet. För det är ju så, att Lille Wille har bara en termin kvar innan jag börjar på Tegs Central. Och min klass (6) är ju den sista klassen som får gå ut hela Västteg, eftersom den läggs ned efter sommaren..

Hursomhelst, jag längtar.
Till typ allt. Att få gå på en större skola med nytt schema, och så får man börja med massa nya grejer, fysik (inte så poppis har jag hört) och annat. Och nya klasskompisar. Och... Och... Och... Jag kan sitta här och skriva en 100-punkt-lista på roliga grejor jag längtar till i 7:an. Men så lättroade är ni nog inte.

Och jag ska på skolan imorron, första gången på 2 veckor
Ha en riktigt god jul
/William

Annons

Kommentarer

+ Skriv kommentar Skriv kommentar

Skriv kommentar

Prenumerera på kommentarer via RSS