Min fina vän Robert
Svaret som pappa fick var inte riktigt vad han hade väntat sig, Robert sa att han är hos oss och om 20 minuter. Robert hade en kran över i bilen och 20 minuter senare rulla en stor vit buss in på gården och en glad pojke hoppa ut och sa hej. Efter ett par svängar på sidan av huset och här inne så var han klar och strax efter elva på kvällen satt vi och drack te/kaffe och åt goda mackor som mamma hade gjort.
Förstår ni vilken bra pojke detta är, halv elva på kvällen her han sig ut i bilen och åker hit för att hjälpa oss med nått som man kunnat vänta länge med. Pappa tänkte att han får komma när han har möjligthet så väntar vi, inte trodde han att kranen skulle vara på plats en sen måndagskväll bara 45 minuter efter han hade ringt.
Robert är en av mina bästa vänner och han är verkligen världens bästa Robert. Jag är glad och tacksam över att ha honom i mitt liv och han är en sån person som kan komma när man är som mest ledsen och göra en så fruktansvärt glad. Han är en av dom vänner jag har som jag håller väldigt hårt vid, han är bäst.
TACK Robert!



.jpg)
.jpg)

.jpg)

.jpg)

Lotta
.jpg)
Kommentarer
+ Skriv kommentarFyll i fälten för att lämna en kommentar
Alla kommentarer som skrivs måste godkännas av ägaren till bloggen innan de publiceras.
Skriv kommentar