Vägen tillbaka efter olyckan i Thailand
 

Instagram  FÖLJ MIG PÅ INSTAGRAM

Hemsida: http://www.lottaz.blogg.se

Bloggar om:

vardagen, livet och rehaben efter olyckan, musik, vänner.

Sysselsättning: GE Healthcare

Född: 1984

Familj: Mamma, pappa, två yngre bröder, 2 "systrar" och 1 "bror" i Thailand och en fin pojkvän

Bor: i Umeå

Husdjur: två katter, Busmus och Liten katt a.k.a monstret

Värsta minne: olyckan i Thailand

Bästa minnet: alla minnen med mina nära och kära.

Favoritmat: mammas mat.

Smultronställe: Köpmannebro hos min vän Jennie.

Avkoppling: umgås med mina vänner, eller ta ett varmt bad. En resa till värmen är ju inte heller helt fel.

Bästa egenskap: lättsam, stark, och nästan alltid glad.


♪♫•*¨*•.¸¸❤¸¸.•*¨*•♪♫•*¨*•.¸¸❤

 

 

 

♪♫•*¨*•.¸¸❤¸¸.•*¨*•♪♫•*¨*•.¸¸❤

 

 

 

 

 

♪♫•*¨*•.¸¸❤¸¸.•*¨*•♪♫•*¨*•.¸¸❤


 

Lotta Engman


 

susnet statistik

Skrivs av

Visar inlägg med etikett Mike Tyson vs Lotta
Visa träffar från alla bloggar

Mike Tyson vs Lotta

Igår skrev jag ju om min låsning jag fått och hur det känns som att Mike Tyson slår på allt va han har, här kommer dagens update på hur det är. Han slår fortfarande men inte lika mycket som igår, nu slår han bara var tionde minut. Han har slutat dra på sina raka högrar på baksidan av mina revben, nu sopar han på med full styrka över revbenen strax under mitt högra bröst istället. I vissa vridningar och lägen hugger det så hemskt att jag helt tappar andan, eller tappar och tappar. Jag håller andan när jag får ett hugg/kramp för det gör mindre ont då, det är dock lite jobbigt när krampen sitter i länge.

När jag får dessa krampar som dom gånger jag vart på akuten och blivit inlagd och då jag föll baklänges i början av sommarn så minns jag mest att dom runt om mig påminner mig att andas. Jag kan hålla andan tills jag blir alldels blå och nästan tuppar av men smärtan som kommer när jag andas är värre. Det är nästan så dom som är med mig vill klappa till mig på kinden när dom med hård ton säger - LOTTA DU MÅSTE ANDAS NU!!!!!

Hur som helst så hoppas jag att jag slipper gå åtta ronder med Mike, jag är inne på tredje nu och jag hoppas jag vinner matchen snart och slipper åka ut på en knock out.


VS


Facebook
Fråga

Omröstningen Är du som läser min blogg man eller kvinna? är en tjänst från fnul.se där du enkelt kan skapa din egen omröstning!


På sjukhuset i Thailand



Karta

free counters

Mitt lilla ärr efter operationen