Läget # 18 Wågström?
Oroande skador i truppen just nu, utöver sedan tidigare Persson-Riis, Quist och Wågström kan vi nu lägga till Petter Sandström. Lite tungt att allt kommer på samma gång men med Daniel tillbaka i speldugligt skick är det i alla fall inte kris även om man hellre har två hela och friska målvakter. I går kollade jag läget med Wiiliam och i dag har jag gjort detsamma med Daniel Wågström.
Tjena Daniel, inget nytt om knäskadan? - Hallo! Magnetröntgen på fredag då kommer svaret.
Onödigt, olägligt etc. vad var det som hände egentligen? - Ja, det var riktigt dumt precis när det man började få lite matcher i benen. Skadan uppkom när jag jagade ikapp en kille och slog bort pucken samtidigt som jag klev på hans klubba så jag fortsatte med hög fart in i sargen och smällen tog på knät.
Fixar grabbarna det här utan dig eller blir det platt fall.. Det känns oavsett som två viktiga matcher mot Piteå. Hur går dina tankar inför dessa och hur tror du att det kommer det gå? - Jadå, det är klart att grabbarna fixar det här. Med tanke på resultaten och förlusterna i helgen så blir det ju extra viktigt. Men vi har inga andra tankar mer än att vi ska vinna!
Det låter ju bra..Krya på dig och sedan hoppas vi snart se dig på isen igen..! - Tack så mycket, jag ska göra allt jag kan för att vara tillbaka snabbt.
Uppdaterad: torsdag 26 januari 2012 klockan 12:58


The Sandwich
Lövenbloggaren
Kommentarer
+ Skriv kommentarFyll i fälten för att lämna en kommentar
Alla kommentarer som skrivs måste godkännas av ägaren till bloggen innan de publiceras. Från och med 2011-09-09 gäller detta även detta om du är inloggad som ägare till en annan blogg.
Skriv kommentar