Så därja..
, Wednesday 13 June 2012 klockan 20:15,
3
11
Äntligen börjar det röra på sig på allvar. I går fick vi ju in MPR för ytterligare ett år och i dag besannades alla rykten som gått då Olof Mårs presenterades som gröngult Löv och det är sannerligen ett högklassiskt nyförvärv, på vår nivå klar spets och definitivt en karaktärsspelare. Olof är som sagt klar, vilket ni säkert kanske redan läst dessutom klar för två säsonger och det känns verkligen inte heller helt fel.
Bygget börjar ta sig så smått och nu börjar man nästan kunna sätt ihop ett lag, med lite önskan över vilka bitar som man fortfarande gärna vill se. Så här sa Olof tidigare i dag då han intervjuades för hemsidans räkning.


The Sandwich
Lövenbloggaren
3 Kommentarer
+ Skriv kommentarFyll i fälten för att lämna en kommentar
Alla kommentarer som skrivs måste godkännas av ägaren till bloggen innan de publiceras.
David säger:
Mange: En spelare som gjort över 1p/match i Allsvenskan är om något ett högklassigt nyförvärv. Han har även snittat över 1p/match i den danska ligan, som är i hyfsad klass med Allsvenskan.
Så bara för att du inte hört talas om honom är det ett dåligt nyförvärv och Löven blir fast i ettan för alltid? Bra logik där..
Thursday 14 June 2012 klockan 11:55
Monko säger:
Re: Mange , säger lite om vad du kan / vet om ishockey om du aldrig hört talas om Mårs.
Thursday 14 June 2012 klockan 10:45
Mange säger:
Skulle han vara ett högklassigt nyförvärv,inte i mina ögon. Har aldrig hört talas om honom: Fast i ettan för alltid,tyvärr.
Wednesday 13 June 2012 klockan 23:35
Skriv kommentar