Nu börjar jag snart jobba. Men mycket ska hända innan dess.
Har hittat en lägenhet och vi flyttar, i helgen! Vi flyttar tillbaka till det område vi flyttade från, så vi blir Bullmarksbor. Det är mycket som ligger bakom det beslutet med en stor orsak är att jag får 6 mil kortare, per dag, till jobbet!
Så just nu packar jag, packar, packar och packar.... Känns tuuuur att ishockey matchen Sverige - Tyskland börjar snart, så får jag en bra orsak att sluta för dagen. Nu är det så att jag faktiskt lovat mitt lilla hjärta att se hockeyn så då måste man ju bara. Eller hur?! ;-)
Det är mest bara små plock kvar. Förutom kläder, lampor och köksgeråd. Men känn som att jag inte kan packa köket förrän torsdag kväll. Lampor får nog också vänta till fredag morgon. Kläder är ju bra att ha tills fredag.
Hästen åker vi med imorgon. Han ska få bo i ett stall som ligger granne med våran lägenhet. Känns mycket trevligt. Så får vi stall med box och sällskap. Han är lite ensam.

Nu har vi anmält till lite tävlingar också, blir Vindur (ragvaldsträsk) först, nu sista helgen i maj, sen upp till boden i början av Juni och sen nästkommande helg Vallholt och en bit hitanför Skellefteå. Ska bli så spännande! Jag längtar. Nu har jag äntligen fått på honom sommar skor och han är redo för hårdjobb. Nu har vi ju kunnat börja jobba mera voltarbete och så när åkern torskat upp. Snart får vi tillgång till Ridbana i Bullmark, hoppas jag!
Nä, nu sista rycket innan Milton komme rhem och vi ska se Hockey!