Spankywhip


Hemsida:
www.spankywhip.com
Sysselsättning: Uska på BB, hud-, spa- och skönhetsterapeut, make-up-artist, hobby modell
Är för tillfället: ..tjänstledig 1 år
Bloggar om: ..allt mellan himmel och helvete
Född: 14 nov, 1979
Ålder: 33 år
Stjärntecken: Skorpion
Piercing: 14 st än så länge
Tattoo: En kedja som slingrar sig runt hela underarmen. Mera gaddningar blir det framöver så småningom. Varför ha konst på väggarna när man kan ha den på kroppen? ;)
Bor: i en liten 4:a tillsammans med fästmannen
Familj: Mor, lillebror
Utbildning: Allt du kan tänka dig + lite till
Dröm: Att få gå i pension när jag är 40 ;)
Bästa egenskapen: Min envishet
Sämsta egenskapen: På tok för snäll
Husdjur: Har inga.. men skulle vilja ha en orm, en uggla eller en Siberian Husky
Bil: Röd Toyota Corolla (en riktig kärringbil)
Intressen: Min hemsida, Metal/Hårdrock, det ockulta, magi/spådomar, min tarotkortlek, konst, foto, smink, tattoo, piercing, wrestling, webdesign, photoshop, skräckfilmer, vampyrer m.m.
FavoritförfattareEdgar Allan Poe
Senast lästa bokDen tusende gången /Anna Lytsy och Ulrika Olson
FavoritbokSpökhuset av Zilpha Keatley Snyder
FavoritregissörTim Burton
Senast sedda film: Hotel Transylvania
FavoritfilmCorpse Bride
Bästa maträtten: Gärna något vegetariskt
Sämsta maträtten: Blodpudding
Förebild: Elvira - Mistress Of The Dark och min mor
Värsta minne: Då jag inte fick ledigt från jobbet när dom hade hårdrocks/metalfestival här i Lycksele för några år sen. Det värker än i hjärtat mitt :/
Bästa minne: Finns en del
Smultronställe/Avkoppling: Mitt eget hem

Fem bästa sakerna med Lycksele (utan inbördes ordning)..
1.
Götas Café
2. Naturen
3. Nära till det mesta
4. Mina favoritgrannar, Helén och Markus
5. BB/förlossningen
Fem sämsta sakerna med Lycksele (utan inbördes ordning)..
1. Kriminaliteten
2. Liten stad.. vilket gör att det blir på tok för mycket skitsnack här eftersom alla känner alla.
3. Långt till storstäderna där dom flesta Metal-band väljer att lira.
4. Lång iskall vinter
5. Och alldeles på tok för kort höst :(

Fem bästa sakerna med Västerås (utan inbördes ordning)..
1. 
Metal-konserterna \m/
2. Anonymiteten
3. Längre höst /kortare vinter 
4. Större utbud (gäller allt)
5. Grannarna är medvetna om att efter en viss tid på dygnet, ska det vara tyst.
Fem sämsta sakerna med Västerås (utan inbördes ordning)..
1. Kriminaliteten /brottsligheten
2. Trafiken! Här gäller INGA regler! Vill du leva några år till, så skaffa dig en kvast.
3. Alldeles för kalkigt vatten. Ej drickbart.
4. Djur /insekter /kryp precis överallt
5. Fördomsfulla människor. Har aldrig fått såååå mkt skit ang. mina piercingar och min tatuering.. som jag fått här under så kort tid.

Analklåda: 99,9% av Lse-borna
Hatobjekt 1: Skatteverket
Hatobjekt 2: Posten  
Magsår: Timecare

Ménage ā trois

På förmiddan befann jag mig i en byggnad som påminde mest om nån slags källare. Belysningen där var dämpad och det kryllade massor av lättklädda, muskulösa, tatuerade män omkring mig. Inte den typ av män jag tänder på direkt.. ja förutom gaddningarna förstås ;) Och överdrivet muskulösa män, går fett bort.

Hursomhelst, så dröjde det inte nå många sekunder förrän jag insåg att dessa män var kriminella. Hann inte heller blinka.. förrän jag blev indragen i ett rum av en snubbe. Förstod direkt vad han var ute efter och det var ingen idé o göra något motstånd, för jag visste att det skulle sluta illa.. och ännu mer illa skulle det sluta när jag tittade upp o fick syn på en till man och ännu en efter nån minut senare.
Jag låg där i sängen med hjärtat i halsgropen o hade inget annat val än o spela med helt enkelt. Dom klädde av mig, och en efter en hade sex med mig.
Allt som snurrade runt i skallen på mig var.. "Shit, tänker dom inte använda kondom? Jag vill inte ha några könssjukdomar".

Och där vaknade jag.. och insåg att det hela bara var en dröm ;)
Fatta vilken lättnad! F*n, att drömmar kan va så sjuka ibland, hehe.


Uppdaterad: söndag 24 januari 2010 klockan 04:34

7 Kommentarer

+ Skriv kommentar Skriv kommentar

Bodil Häggström säger:

Hehe, ja då får man vara på sin vakt i drömmarnas land i helgen, då är det ju fullmåne igen ;)

torsdag 28 januari 2010 klockan 23:34

Bodil Häggström säger:

Puh, vilken tur att det var en dröm! Blev riktigt orolig där en stund när jag läste. :)

tisdag 26 januari 2010 klockan 22:53

Natuz säger:

Nu har du lite fel..Jag försökte kolla in över gränsen till Ryssland nyss..Om du besöker http://maps.google.se/intl/sv/help/maps/streetview/ man kan kolla igenom Sverige men inte se mig som tur är..en korkad man utan dess like som tänkte prova fara till ryssland fast jag visste att det inte gick.. då det inte gick försökte jag kolla över gränsen från sverige ... haha jag från sverige..hahaha är korkad :D Jag måste meddela att jag ska försöka tjäna pengar på att folk besöker hemsidor..hur ska man göra på lättast sätt..din älskare micke kanske vet..det ska gå smidigt å bra utan massa medlemskap!

söndag 24 januari 2010 klockan 17:46

Ingemar Wahlström säger:

Jag måste bara komplettera om drömmar! Ser att en annan tjej här på bloggen drömde att hon hade en gigantisk snopp som hon gjorde vissa saker med. Är det nåt med stjärnornas position eller nåt som bara påverkar kvinnor:)).

söndag 24 januari 2010 klockan 07:09

Ingemar Wahlström säger:

Ja vad gör man? Många inklusive mig själv har gjort saker med sådana man ABSOLUT inte skulle göra nåt med i verkligheten. Men det är nog bara att le och ta det som det är. Ser att du lider över en missad festival förresten. Själv nobbade jag en gång i världen när Motörhead spelade i Storuman, av alla platser, för det var Hembygdsdagar i Vilhelmina. Men har sett dem tre gånger sedan som tröst, B la en av de högljuddaste konserterna någonsin på Umeå Folkets Hus.

söndag 24 januari 2010 klockan 00:08

Natuz säger:

Vad jag hört så brukar man drömma om det man vill uppleva :P Vem har inte drömmt om att man vann på lotto :D

lördag 23 januari 2010 klockan 19:49

Spankywhip

Spankywhip Dellamorte svarar:

Ahaaaa. ja då förklarar det varför jag ständigt drömmer heta drömmar om dig min vän ;) *asg*

söndag 24 januari 2010 klockan 17:00

Skriv kommentar

Prenumerera på kommentarer via RSS

 

Föredetta Lycksele-bo som valde att lämna The City of Hell, 4 augusti 2012 och flyttade till Västerås.


You can read my blog in your own language by clicking on the button below and selecting your prefered language.

 


Blog Value

 bloglovin 

   Bildbloggar Blogg listad på Bloggtoppen.se   Affärsverksamhet bloggar