Timeout
Trodde inte att jag skulle säga det.. men hur sjutton får man tiden att räcka till?
Varenda dag, varenda timme, varenda sekund i mitt liv är fullbokad. Har inte ens tid att andas känns det som.
Men i fredags, rann min bägare över. Bestämde mig för att skita i allting.. och under kvällen blev det utgång, sådär helt spontant.
Orkade inte ens "klä upp mig", utan det blev ba ett par jeans, luvtröja och en lagomt hemsk frisyr. Runt kl. 20:45, drog jag o Micke ner till Knut'ns pub men det var stängt och banden/underhållningen på Indo Café.. lockade inte ett dugg, så tillbaks till Knut'n igen och fråga om vi kunde sätta oss på puben o vänta tills dom öppnade, och det gick fint.

Så här mörkt o tomt såg det ut..
Det dröjde väl nån timme innan nån annan själ kom o tog sig en öl.. och ett par timmar senare, dök det lite mera folk upp.
Vi hade bestämt oss i förväg att vi bara skulle va där max 2h, men denna trevliga o roliga snubbe dök upp, så 2h blev 4½ *hehe*

Svante, moi och mr. D'adda
Natten avslutades med att vi 3 drog hem till oss o kollade på roliga klipp på youtube. Tack för en trevlig natt grabbar! :)
Haha, ok nu lät det här helt fel.. men syftar inte på något kinky här nu ;) *skrattar*
Nä f*n, tror jag ska lägga mig nu.. Ska befinna mig på hotellet tidigt imorgon bitti, så lite sömn kan man nog behöva :P


Spankywhip

Kommentarer
+ Skriv kommentarFyll i fälten för att lämna en kommentar
Alla kommentarer som skrivs måste godkännas av ägaren till bloggen innan de publiceras.
Skriv kommentar