En välförtjänt paus
Hur mkt grejer har man egentligen? Är min första tanke när jag tar en titt på lägenheten. Det är ju för fan inte klokt! Och ändå, så har jag snört bort en hel jävla massa samt farit med grejer till Second Hand. Har nu lyckats återigen fylla ett par kartonger till med saker som ska skänkas bort.. även saken nedan ;) haha

Flyttlasset går i veckan och jag är inte klar på låååånga vägar. Har (som vanligt) "bott" på jobbet. Igår struntade jag i att jag hade varit vaken närmare 36 timmar i sträck, utan det var bara att köra på. Till slut glömmer man bort tröttheten, man glömmer bort att äta och dricka, man glömmer bort att kissa.. Men när Micke ringde mig vid midnatt, först då komme tröttheten och hungern som ett brev på posten.
Var tvungen att ställa mig på vågen imorse efter att jag skådat mig själv i spegeln butt naked och lagt märke till att jag blivit lite mindre upp till. -1,5 kg visade vågen.
Vill fan inte veta vad mitt nya midjemått är nu :/
Ooops... måste ner till tvättstugan nu... brb
----------------------------------------------------------------------------------
Sådärja... tillbaks
Passade på att kok' mig en kopp kaffe (sen frukost). Ska alldeles strax fixa en macka med.. och sedan fortsätta med det roliga i nån timme till innan det blir dags att köra bilskrället till verkstan' för lagning.
Tjohoo, och nu öser regnet ner här... Vars tog solen vägen? Aja, jag klagar då inte, med tanke på att jag älskar regn... och dessutom så blir det mindre hett i lägenheten. Perfekt när man kutar som en dåre i trapphuset samt packar och har sig ;)
Edit: Godkänner och svarar på kommentarerna lite senare ikväll eller nåt.. Hej så länge..
Uppdaterad: Tuesday 26 June 2012 klockan 11:19


Spankywhip

4 Kommentarer
+ Skriv kommentarFyll i fälten för att lämna en kommentar
Alla kommentarer som skrivs måste godkännas av ägaren till bloggen innan de publiceras.
natuz säger:
Hur stora är dina bröst för det är svårt veta för ibland ser dom ganska "normala" ut och ibland som på denna bild ser dom regäla ut :P
Jag lovar att vänta och inte gnälla mer om du lovar nu att du framöver inom ett halvår ger mig banner med mycket push-up och vattenstämpel :)
Annars så var det kul ivf se dig och dina hårdrocks vänner och mamman :)
Wednesday 27 June 2012 klockan 16:20
Spankywhip Dellamorte svarar:
Haha, är du bröstfixerad raring? ;)
Vi får se hur det blir med bannern. Jag hojtar till så fort tid och möjlighet finns, så får vi diskutera vilket motiv du är ute efter å så...
:) we had a blast \m/
Saturday 30 June 2012 klockan 20:00
Jerry säger:
Föddes det några ungar när du jobbade ?
Och regnet kommer fortsätta, kommer en ny cyklon in över Landet just nu.
MEN nu är du ju i ditt nya hem.
Så nu kan du vila och inspektera hur dom nya grannarna beter sig!
Tuesday 26 June 2012 klockan 20:21
Spankywhip Dellamorte svarar:
Underbart med regn (det regnar faktiskt här just nu) :)
Igår gick flyttlasset och nu är det 1 mån kvar tills jag drar ner *can't wait*
Saturday 30 June 2012 klockan 19:59
Skriv kommentar